За повідомленням Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, щороку збільшується кількість постраждалих та загиблих від нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті. У 2017 році на території Дніпропетровської області сталося 8 таких випадків, у яких постраждало 15 осіб, в тому числі 8 загинуло.
Основними причинами нещасних випадків під час використання газу у побуті є: недостатня вентиляція приміщень, де встановлено газові прилади, використання газових приладів не за призначенням, несправність автоматики безпеки газових приладів, самовільне встановлення газових приладів.
З початком весняно-літнього сезону збільшується ризик захворювань, фактором передачі яких є вода (вірусний гепатит А, дизентерія, холера, гострі кишкові інфекції, лептоспіроз). Хвороботворні мікроби здатні протягом місяця і навіть більше жити і розмножуватися у воді. При потраплянні в організм людини патогенні віруси та бактерії здатні викликати захворювання, які можуть мати наступні симптоми: підвищення температури тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо. В разі прояву таких симптомів необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою.
ІНСТРУКЦІЯ
з життєдіяльності безпеки на відкритому льоду
Заходи безпеки на льоду:
Усі водойми, на яких проводиться відпочинок дітей, повинні бути закріплені відповідальними організаціями рішенням місцевих органів виконавчої влади.
Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.
Міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0:
— для одного пішохода – лід синюватого або зеленкуватого відтінку, товщина повинна бути не менше 5-7 см., лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води у товщі льоду;
— для групи людей (масові переправи пішки) – товщина не менше 15 см;
— при масовому катанні на ковзанах – 25 см.
Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
Загальні положення
Правила безпеки на залізничному транспорті визначають вимоги щодо безпеки громадян при користуванні послугами залізничного транспорту, знаходженні на території та об'єктах залізничного транспорту.
Правила безпеки для пішоходів
Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
ІНСТРУКЦІЯ № 1
з безпеки життєдіяльності для студенів в літній період
1. Загальні положення.
1.1. Інструкція з безпеки студентів під час літніх канікул поширюється на всіх студентів ДВНЗ «ДТрЕК».
1.2. Інструкцію розроблено відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про вищу освіту», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.09.1998 № 348/70.
1.3. Всі студенті повинні знати правила правила поведінки на воді, під час прогулінки у лісі, правила повідінки та порядок дій у разі виникнення пожежі, правила електробезпеки, дотримання правил дорожнього руху та правил надання першої лікарської допомоги потерпілому.
2. Правила поведінки під час відпочинку на воді.
ІНФОРМАЦІЯ
населенню щодо дій у разі загрози або виникнення терористичного акту
Рекомендації щодо дій населення у разі отримання інформації про погрозу вчинення терористичного акту
1. При отриманні інформації по телефону, рекомендується:
2. При отриманні інформації поштою, рекомендується: