Виховна година День пам’яті Чорнобильської трагедії.

25.04.2024р. Афанасьєва І.І. і Гайова О.В.в гр.274-22-1, 274-23-1 провели виховну годину «Чорнобиль. Трагедія. Пам'ять», присвячена трагедії Чорнобильської АЕС.

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки не минуло б років, все одно це слово полум’яніє чорним вогнищем скорботи. Чорний день в історії України став відомий усьому людству.

Зі студентами групи своїми спогадами про ті далекі події, поділився учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, полковник Кіщенко Віталій Іванович.

26 квітня 1986 року вибухнув 4 реактор Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Особливо небезпечну і важку роботу довелося виконувати ліквідаторам саме у перші дні після аварії, щоб зупинити реактор, який щойно вибухнув, знизити рівень радіації. Вони зробили великий подвиг за сім місяців після аварії, забрали тони радіоактивного сміття і ґрунту, деактивували гектари площі зсередини і кругом реактора, знизивши радіоактивний фон в десятки і сотні раз. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

На сьогоднішній день із свого підрозділу тих, хто ліквідовував жахливі наслідки Чорнобильської трагедії, Віталій Іванович залишився один...

Серед усіх трагедій, яке пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за маштабами рукотворного забруднення екологічної сфери. Дуже вплинуло на психіку людей, їх здоров’я, соціальні, економічні та побутові умови життя.

Вже 38 років минуло від тієї трагедії, та ми не забуваємо про неї. В Україні, мабуть, немає такого місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля. Комусь довелося стати в ряди тих, хто ліквідовував наслідки аварії, комусь рятувати життя і здоров’я потерпілих, а хтось допомагав матеріально і морально. Цей день залишив «чорні» спогади, він досі хвилює багатьох людей: у всіх причетних залишилася рана, яка не загоється.

За днями дні – і другого немає.

Нехай же лихо наше проминає

І в світі не повториться повік.

Хай стане мир міцніший у стократ

Хай над землею чисте небо буде,

Чорнобиль – попередження, набат?

Його уроків людство не забуде!


📍 Адреса: 

49041 Україна м. Дніпро вул. Технічна (Трудових резервів) 4 

Переїзд від Залізничного вокзалу:

Маршрутним таксі "Аеропорт-Вокзал" № 60 - до зупинки "Коледж"

Маршрутним таксі "Аеропорт-Вокзал" №109 - до зупинки “Коледж”

Від вулиці "Робоча" та площі "Соборна":

Тролейбус № 19 та 21 - до зупинки "Трудових резервів"

☎️ Контакти:

Приймальня директора:

(056) 720-92-31

Приймальня комісія:

(066) 263-55-98, (066) 216-85-25

Підготовчі курси:

(096) 804-43-33

✉️ E-mail: dtret1@ukr.net

Ми у соц мережах:

                 

 

Телеграм чат-боти: