Спеціальність 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

Коротка характеристика спеціальності

 
Галузь знань – 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації
Код та назва спеціальності – 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр
Кваліфікація – фаховий молодший бакалавр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки
Ліцензійний обсяг – 30
Термін навчання: база  9 класів 3 роки 10 місяців
                         база 11 класів 2 роки 10 місяців

Навчально-виховний процес зі спеціальності – інтегровані технології» здійснюється у відповідності до діючих вимог ОКХ і ОПП (наказ МОН України № 147 від 20.03.2003р.), ОПП молодшого спеціаліста (в частині розподілу загального навчального часу за циклами підготовки, переліку та обсягу нормативних дисциплін за циклами підготовки) (затверджено МОНУ 01.07.2009), тимчасової ОПП спеціальності, варіативної компоненти ОКХ, ОПП, затвердженої директором коледжу; навчального плану, затвердженого ди-ректором коледжу.


ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Зв'язок, будучи важливим елементом відтворювального процесу в глобальному масштабі, являє собою сукупність галузей, об'єднаних загальним цільовим призначенням - обробкою, зберіганням, передачею і розподілом різного роду інформації. Він служить стрижнем системи управління господарськими процесами.

Ускладнення структур господарських комплексів, висока взаємозалежність галузей господарства, окремих підприємств на національному та міжнародному рівнях потребують оптимізації систем керування. У швидко мінливих умовах важливе значення набувають оперативність прийняття економічних рішень, точність і своєчасність отримання інформації, що викликає швидкий ріст і вдосконалення зв'язку. Обсяг послуг міжнародного зв'язку за останні 10 років збільшився приблизно в 5 разів. Темпи його приросту значно вище, чим світового продукту. Зв'язок стає найбільшим в світі підприємством. Збут засобів зв'язку та послуг, пов'язаних з розповсюдженням повідомлень і зображень, становить значний відсоток ВМП, причому на долю телекомунікаційних послуг припадає більше половини.

Основне місце в послугах зв'язку займає електричний зв'язок - передача і приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень, звуків або повідомлень будь-якого роду по провідний, радіо, оптичній та інших електричних системах. 

До електричного зв'язку відносяться телефонний, відеотелефонний, телеграфний, факсимільний зв'язок, передача даних, радіомовлення, телебачення, електронна пошта та інші. В останній третині XX століття зв'язок перейшов на нову виробничо-технічну базу, пов'язану з впровадженням електронної техніки, супутників зв'язку, волоконно-оптичних кабелів, цифрової технології, що призвело до різкого розширення переліку інформаційних послуг.

Запровадження нової техніки та технології призвело не тільки до зростання обсягу послуг зв'язку, та й до зниження витрат виробництва внаслідок збільшення передавальних потужностей. В результаті конкуренція на світовому ринку інформаційних послуг посилюється, швидкими темпами зростають витрати найбільших компаній на інформаційні технології. Досвід останніх десятиліть засвідчив, що жодна навіть велика компанія не здатна розвивати всі елементи зв'язку. На початку 90-х років було покладено початок утворенню великих міжнародних телекомунікаційних союзів, які ділять ринок телекомунікаційних послуг і потенційно можуть перетворитися на картельні об'єднання. Зазначені зміни в інфраструктурі телекомунікації відкрили дорогу багатьом новим можливостям використання інформації. Первинні мережі зв'язку є основою побудови вторинних інформаційних мереж. Інформаційні мережі, що здійснюють передачу даних між одержувачами і ЕОМ та ЕОМ між собою отримали назву комп'ютерних або інформаційно-обчислювальних мереж. З їх допомогою передаються дані, забезпечується доступ до інформаційних ресурсів компаній і банків. Розвиток засобів зв'язку, створення інформаційних мереж сприяють формування світового інформаційного простору.


ПРО НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ

Сучасні пристрої електрозв’язку забезпечують високу швидкість та якість передачі інформації, але мають досить складну структуру. Для підтримання їх у справному стані та можливості проведення ремонтних робіт необхідно знати склад обладнання та  фізичні явища, які відбуваються в апаратурі електричного зв’язку.

Для забезпечення цих умов студенти спеціальності, крім базових теоретичних загальноосвітніх дисциплін, вивчають:

№ з/п
Шифр за ОПП
Назва навчальної дисципліни
Кількість кредитів ECTS
Всього годин за навчальним планом
1
ВПП2.11
Вступ до спеціальності
1.5
54
2
МПН 02
Обчислювальна техніка і програмування
2,25
82
3
МПН 06
Електротехніка та електричні вимірювання
7,5
270
4
МПН 07
Інженерна графіка
3.6
129
5
МПН 08
Основи стандартизації
1.7
60
6
МПН 10
Електроакустика
2,2
80
7
ПП 02
Електронні прилади та підсилювачі
5
180
8
ПП 05
Теорія передачі сигналів електрозв’язку
5,5
198
9
ПП 09
Основи телефонії
2,2
80
10
ВПП 2.6
Технічна експлуатація залізниць та безпека руху
2,5
90
11
ПП 04
Мережі електрозв’язку
3,3
120
12
ВПП 2.2
Системи аналогової та цифрової комутації
7,3
262
13
ПП 07
Мікропроцесорна техніка
6
216
14
ВПП 2.4
Вимірювання в техніці зв’язку
4,25
160
15
ВПП 2.3
Багатоканальний зв'язок
7,1
255
16
ПП 01
Охорона праці
1,5
54
17
ПП 08
Електроживлення пристроїв електрозв’язку
3,7
132
18
ПП 06
Робота на ПЕОМ
3,75
135
19
ВПП 2.10
Охорона праці в галузі
1.5
54
20
ВПП 2.5
Основи експлуатації мікропроцесорних систем зв’язку
3,5
126
21
ВПП 2.7
Мобільний зв’язок
2,7
96

 

Державна атестація для отримання атестату
№ з/п Назва Семестр
1 Українська мова 4
2 Іноземна мова 4
3 Математика 4
 
 Практика
№ з/п Назва практики Семестр Число тижнів Число один Форма контролю
1 Навчальна практика в майстернях 4, 5 5 270 Залік
2 Навчальна практика на виробництві 6 2 108 Залік
3 Технологічна практика 7 12 648 Залік
4 Переддипломна практика 8 2 108 Залік
Державна атестація для отримання диплому
1 Дипломне проектування 8 12 432 Захист дипломного проекту
 

 

Практичне заняття з студентами по вивченню роботи обладнання багатоканального зв’язку

 

Практичне заняття з студентами по вивченню роботи автоматичної телефонної станції

  

Лекційне заняття з студентами в лабораторії багатоканального зв’язку

Навчальним планом спеціальності передбачається виконання лабораторно – практичних робіт з окремих дисциплін, а також курсові проекти з основних дисциплін спеціального циклу. Для проведення занять активно використовується сучасне обладнання зв’язку та комп’ютерна техніка.

Під час проведення лабораторних та практичних робіт студенти закріплюють теоретичні знання, отриманні на лекціях при вивченні конструкції та роботи окремих пристроїв зв’язку, проводять вимірювання параметрів та обробку отриманих результатів. Тематика курсових проектів різноманітна і дозволяє охопити всі системи електрозв’язку, які передбачені навчальним планом спеціальності. Під час виконання курсового проекту студенти проводять проектування обладнання систем електрозв’язку, приводять техніко – економічні показники обладнання для оцінювання ефективності його впровадження.   

 Лабораторії та кабінети спеціальності забезпечені необхідним лабораторним обладнанням та технічними засобами навчання для проведення лекційних, семінарських та практичних занять. Для проведення лекційно  – практичних занять активно використовується сучасна комп’ютерна та відео техніка.

На спеціальності за участю студентів щорічно проводяться науково – технічні конференції по обговоренню сучасних досягнень техніки телекомунікації та зв’язку, відкритий захист курсових та дипломних проектів.     

   

 

Науково – технічна конференція про сучасний стан систем електричного зв’язку

У процесі навчання та у період проходження виробничих практик студенти опановують робочі професії (електромеханіка, електромонтера та техніка електрозв’язку). Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти, які навчаються на спеціальності повинні мати:

Загальні знання:

Основні характеристики та поняття електричного поля. Електричні кола постійного струму: фізичні процеси в колах постійного струму, розрахунок електричних кіл постійного струму. Магнітне поле: магнітні кола та їх розрахунок, електромагнітна індукція та її застосування. Електричні кола змінного струму та їх розрахунок. Трифазні кола змінного струму і їх розрахунок, несінусоїдальні періодичні напруги та струми. Нелінійні електричні кола. Перехідні процеси в електричних колах. Електричні машини постійного струму. Електромагнітні коливання та хвилі. Основи метрології, прилади безпосередньої оцінки. Вимірювання електричних опорів. Вимірювання потужності та енергії. Вимірювання коефіцієнта потужності та частоти. Фізичні властивості при контакті напівпровідників. Напівпровідникові діоди. Біполярні транзистори. Польові транзистори. Тиристори. Оптоелектронні напівпровідникові прилади. Терморезистори. Інтегральні мікросхеми. Прилади для надвисоких частот. Загальні відомості про основні технічні показники електронних підсилювачів. Зворотній зв'язок в підсилювачах. Принципи побудови підсилювальних каскадів. Підсилювачі з зворотнім зв'язком. Підсилювачі постійного струму. Підсилювачі на інтегральних мікросхемах. Імпульсні сигнали та їх параметри. Імпульсні генератори. Арифметичні основи цифрових пристроїв. Логічні основи роботи цифрових автоматів. Вузли цифрових автоматів. Запам'ятовуючі пристрої. Пристрої ЦАП і АЦП. Мікропроцесори. Сигнали електрозв'язку. Послідовний та паралельний коливальні контури. Чотирьохполюсники. Перехідні трансформатори. Електричні фільтри. Конструкція хвилеводів та світловодів. Розповсюдження радіосигналів в різних середовищах. Фізичні процеси при генеруванні коливань. Основні схеми автогенераторів. Властивості нелінійних і параметричних елементів. Амплітудна модуляція і демодуляція сигналів електрозв'язку. Імпульсна модуляція і демодуляція сигналів електрозв'язку. Кодування сигналів. Види цифрової модуляції. Перетворення частот. Спотворення повідомлень і завади в системах передачі. Цифрова обчислювальна техніка, апаратні засоби та принципи організації. Операційні системи персонального комп'ютера. Улаштування персонального комп'ютера. Електронні таблиці МІCROSOFT ЕХСЕL. База даних МІСROSOFТ АССЕS. Створення документів у системі WINDOWS. Класифікація і типи ПЛП. Матеріали і арматура ПЛП. Загальні відомості про заземлюючі пристрої. Техніка безпеки при роботі на ПЛП. Класифікація і типи КПЛ. Класифікація і основні типи кабелів зв'язку. Арматура і матеріали КЛП. Проектування і побудова КЛП. Технічне обслуговування та ремонт КЛП. Класифікація і конструкція ВОК. Техніка безпеки при роботі на КЛП. Вплив тягових струмів залізниць та ЛЕП на ПЛП та КЛП. Засоби захисту ПЛП і КЛП. Схрещування дротів ПЛП. Симетрування кабельних ланцюгів. Захист кабелів зв'язку від корозії. Основні поняття та основи акустики. Принципи телефонної передачі. Розповсюдження звукових хвиль в закритих приміщеннях, озвучення відкритих просторів. Принцип магнітного запису та відтворення інформації. Технічне обслуговування електроакустичних пристроїв. Засоби електроживлення пристроїв електрозв'язку. Трансформатори і електричні реактори. Схеми випрямляючих пристроїв. Стабілізатори і регулятори напруги та струму. Стабілізатори напруги. Напівпровідникові перетворювачі постійної напруги. Електромашини постійного струму. Електричні машини змінного струму. Електропостачання радіовузлів і радіоцентрів. Системи комутації. Системи багатоканального зв’язку. Системи мобільного зв’язку. Шрифти креслярські, лінії креслення. Робочі креслення та ескізи деталей. Креслення і схеми по спеціальності. Елементи комп'ютерної графіки. Роль стандартизації. Єдина система конструкторської документації. Законодавча та нормативна база охорони праці. Особливості залізничної термінології. Культура ділового та професійного мовлення залізничників. Професійна лексика. Роль мови в діловому мовленні.

Загальні вміння:

При підготовці виробництва, з використанням нормативної документації, стандартів, довідкової літератури, обчислювальної та комп‘ютерної техніки, розрахувати: потребу споживаної потужності пристроями електрозв'язку; потребу в обладнанні пристроями електрозв'язку для побудови мережі даного об'єкта. При розробці мереж електрозв'язку, користуючись нормами і правилами, типовими проектами, нормативною документацією, довідковою літературою, обчислювальною та комп'ютерною технікою виконувати: монтаж мереж електрозв'язку; визначати конструкцію та прокладання кабельних  та волоконно-оптичних ліній зв'язку; обладнання систем електрозв'язку. Відповідно правил, інструкцій, вказівок з технічного обслуговування і ремонту пристроїв електрозв'язку; будівельних норм і правил, типових проектів з організації праці; типових норм часу; технологічних карт, ДЕСТу; наказів і вказівок Міністерства транспорту та зв'язку й Укрзалізниці: приймати участь у розробці технічної та технологічної документації з обслуговування пристроїв електрозв'язку. Відповідно до правил технічного обслуговування та ремонту обладнання електрозв'язку:проводити кваліфіковане технічне обслуговування пристроїв електрозв'язку; організовувати обслуговування та ремонт пристроїв електрозв'язку; проводити технічне обслуговування та ремонт обладнання і пристроїв дистанцій. З використанням діючих норм і правил санітарії та гігієни: - контролювати і забезпечувати санітарний стан виробництва і особисту гігієну робітників, виконання діючих норм промсанітарії та особистої гігієни. Володіти операціями по монтажу, профілактичним випробуванням та ремонту обладнання, пристроїв та приладів; підготовкою робочого місця. Використовуючи організа­ційну,  технічну і техноло­гічну документацію дільниці (відділення), за допомогою автоматизованого робочого місця і систем інформа­ційного зв’язку: уміти планувати роботу; організувати вироб­ничий процес. Застосовувати основні пра­вила оформлення докумен­тів, добирати відповідні тер­міни з фаху для грамотного оформлення ділових паперів.

Основне обладнання, яке розглядаються в якості наочних прикладів:

Системи багатоканального зв’язку:

  • аналогова система передачі К60-П;
  • цифрова система ущільнення ІКМ-30.
  • Системи комутації:
  • аналогова координатна система АТСК-50/200;
  • аналого - цифрова система «Panasonic».

Випускники коледжу можуть працювати на:

  • підприємствах надання послуг електрозв’язку;
  • державних та комерційних підприємствах промисловості, установах, банках та інших організаціях для обслуговування сучасної апаратури електричного зв’язку;
  • залізницях загального користування міністерства транспорту та зв’язку.
  • підприємствах проектування та виготовлення сучасного телекомунікаційного обладнання.

Випускники коледжу з даної спеціальності можуть займати наступні посади:

  • Електромеханік електрозв’язку.
  • Електромеханік засобів радіо та телебачення.
  • Диспетчер електрозв’язку.

  

Цех з ремонту електровозів  в  депо ст. Дніпропетровськ

Графік навчального процесу зі спеціальності розроблений методистом з навчальної роботи, погоджений з заступником директора з навчальної роботи і затверджений директором коледжу.

На підставі графіку навчального процесу та навчального плану в коледжі щорічно складається графік навчання з визначенням часу на теоретичне навчання, навчальну та технологічну практики, визначається термін екзаменаційних сесій та складання державних екзаменів.

З дисциплін навчальний час розподілено між теорією і практикою згідно до вимог підготовки спеціалістів. Співвідношення нормативних дисциплін і дисциплін за вибором відповідають вимогам галузевих стандартів спеціальностей. Співвідношення відведених годин на фундаментальну і спеціальну підготовку відповідають вимогам галузевих стандартів спеціальності.


- ПРО ВИКЛАДАЧІВ -

Предметна комісія «АД, ТО, загально-технічних дисциплін», яка безпосередньо займається підготовкою і випуском фахівців з ремонту і експлуатації рухомого складу залізничного транспорту складається, як  з досвідчених так і молодих спеціалістів технічного напрямку. На даний момент в комісії працює 4 викладача спеціальних дисциплін, а саме:

Таблиця 1 - Викладацький склад комісії (кадрове забезпечення)

№ з/п

Прізвище, ім’я та по-батькові, (штат., сумісник)

Вища освіта: що закінчив, коли, спеціальність

Спеціальність за дипломом

Фото викладача

1

Товстик Раїса Іванівна,

1950 р.н.

(штатний)

Дніпропетровський інститут залізничного транспорту - 1992.

«Автоматика телемеханіка і зв'язок на залізничному транспорті»

Інженер-електрик шляхів сполучень

 

2

Фадєєва Людмила Вікторівна, 1948 р.н.

(штатний)

Запорізький металургійний інститут - 1972.

«Електропривод та автоматизація промислових установок»

Інженер-електрик

 

3

Мірошниченко Ніна Григорівна, 1945 р.н.

(штатний)

Казахський політехнічний університет, 1968.

«Промислове та цивільне будівництво»

Інженер-будівельник

 

4

Стрижак Ігор Миколайович, 1966 р.н.

(штатний)

Дніпропетровський державний університет – 1993.

«Фізика твердого тіла (мікроелектроніка та зв’язок)»

Фізик

 

5

Сердюков Сергій Миколайович, 1958 р.н.

(сумісник)

Дніпропетровський гірничий інститут, 1986.

«Електропостачання промислових підприємств»

Інженер-електрик

 

6

Бойко Віктор Віталійович, 1982 р.н.

(сумісник)

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, 2009.         

«Телекомунікаційні системи та мережі».

Інженер в галузі електроніки та телекомунікації

 

Таблиця 2 – Забезпеченість викладачами навчальних дисциплін спеціальності 5.05020204 «Обслуговування та ремонт пристроїв електрозв’язку на транспорті»

№ з/п

Прізвище, ім’я та по-батькові

Посада; для сумісників місце основної роботи, посада

Категорія

Дисципліни, які викладає

1

Стрижак Ігор Миколайович

Голова предметної комісії «Електрозв’язку»

Вища

  1. Основи телефонії
  2. Теорія передачі сигналів електрозв’язку
  3. Електронні прилади та підсилювачі
  4. Мікропроцесорна техніка
  5. Системи аналогової та цифрової комутації
  6. Основи експлуатації мікропроцесорних систем зв’язку
  7. Мобільний зв’язок

2

Товстик Раїса Іванівна

Заступник голови предметної комісії «Електрозв’язку»

Вища, викладач методист

  1. Вступ до спеціальності
  2. Електроакустика
  3. Технічна експлуатація залізниць та безпека руху
  4. Мережі електрозв’язку
  5. Охорона праці
  6. Охорона праці в галузі
  7. Багатоканальний зв'язок
  8. Електроживлення пристроїв електрозв’язку
  9. Вимірювання в техніці зв’язку

3

Фадєєва Людмила Вікторівна

Викладач предметної комісії «Електрозв’язку»

Вища

  1. Електротехніка та електричні вимірювання

4

Мірошниченко Ніна Григорівна

Викладач предметної комісії «Електрозв’язку»

Вища

  1. Інженерна графіка

5

Сердюков Сергій Миколайович

Викладач предметної комісії Електрозв’язку», зав. виробничими майстернями

Перша

  1. Навчальна практика в майстернях

6

Бойко Віктор Віталійович

Викладач предметної комісії «Електрозв’язку», керівник виробничої практики

Друга

  1. Навчальна практика в майстернях 

ПРО ПРАКТИКУ

Невід’ємною складовою професійно-практичної підготовки в коледжі є удосконалення виробничого навчання та виробничої практики для підвищення якості навчально-виховного процесу, що є запорукою успішної підготовки спеціалістів, здатних до діяльності, сповненої інтелектуальним і творчим змістом.

Практична підготовка проводиться у навчально-виробничих майстернях, навчальних лабораторіях, навчально – виробничих підрозділах, а також на робочих місцях підприємств.

Форми організації виробничого навчання обираються довільно майстрами та викладачами з урахуванням сучасних освітніх технологій, регіонального компоненту та вимог роботодавців. У процесі виробничого навчання студенти вирішують різноманітні виробничі завдання, спрямовані на вироблення певних навичок і вмінь, що стануть необхідними студентам у майбутній роботі.

У виробничих майстернях коледжу для студентів спеціальності проводяться наступні види практик:

  1. Слюсарна практика.
  2. Електромонтажна практика.

 Слюсарна практика проводиться в слюсарних майстернях коледжу на 2 курсі в 4 семестрі на протязі 2 тижнів.

Під час проходження слюсарної практики майстри виробничого навчання навчають студентів ручній обробці металу: рубати зубилом, різати ножівкою, оброблювати напилками, а також свердлити отвори і нарізувати різьбу. Всі ці навички не можуть бути зайвими не тільки для подальшої професійної діяльності, а й в повсякденному житті кожного.

Електромонтажна практика проводиться в електромонтажних майстернях коледжу на 3 курсі в 6 семестрі на протязі 3 тижнів.

На електромонтажній практиці студенти отримують вміння та практичні навички з монтажу електричних ланцюгів, електричних споживачів, комутаційної та контрольно-вимірювальної апаратури електрозв'язку.

Підготовка спеціаліста не можлива без набуття випускниками коледжу певного досвіду роботи на виробництві.

Практична підготовка студентів є обов'язковим компонентом професійної підготовки. Її проходження необхідне для здобуття кваліфікаційного рівня і має за мету набуття студентами професійних умінь та навичок. Ефективність практики забезпечується зв'язками між коледжем та відповідним закладом для проведення практики – базою практики.

Навчальним планом спеціальності передбачені наступні види виробничої практики:

  1. Навчальна практика на виробництві -2 тижні.
  2. Технологічна практика – 12 тижнів.
  3. Переддипломна практика – 2 тижні.

Навчальна практика на виробництві передбачає ознайомлення студентів з призначенням окремих підрозділів підприємства або дистанції сигналізації та зв'язку, ознайомлення з порядком виконання основних видів робіт з технічного обслуговування та ремонту пристроїв зв’язку, питаннями охорони праці і інструкцією  з забезпечення безпеки при виконанні робіт з технічного обслуговування та ремонту пристроїв зв’язку.

Технологічна практика передбачає забезпечення заохочення студентів до корисної праці як безпосередніх виконавців, розширення і поглиблення знань, отриманих при вивченні спеціальних пред­метів, а також оволодіння навичками безпечного виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту прис­троїв телефонного зв’язку і апаратури передачі даних.

Переддипломна практика передбачає загальне ознайомлення з організацією роботи підприємства зв’язку; детальне вивчення організації роботи тієї дільниці, з якою пов’язана тема дипломного проекту; ознайомлення з організацією роботи суміжних дільниць.

Виробнича практика студентів спеціальності відбувається на підприємствах надання послуг електрозв’язку та інших підприємствах, на яких використовується сучасне обладнання електрозв'язку. Кожний студент закріплюється за кваліфікованим фахівцем підприємства і має можливість отримати необхідні знання та вміння. По закінченні практики на предметній комісії відбувається захист звітів студентів, робиться аналіз її результатів. Під час захисту студенти мають можливість поділитись досвідом з іншими студентами.

Основними базами для проходження виробничої практики є наступні підприємства:

  1. ПАТ «Укртелеком» - телекомунікаційна компанія на ринку комплексних послуг, найбільший в країні оператор фіксованого зв'язку.
  2. ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» - найбільша енергопостачальна компанія в Україні.
  3. ТОВ «МА Дніпропетровськ»-регіональний аеропорт України, поєднує Дніпропетровськ із іншими містами та країнами.
  4. Дніпропетровський РСП Украероруху - регіональний структурний підрозділ Украероруху.

Для удосконалення практичного навчання та обміну досвідом за участю студентів спеціальності щорічно проводяться конференції за результатами проходження виробничої практики. Такі конференції виховують студентів творчо підходити до проблеми та самостійно приймати рішення для досягнення кінцевої мети.

   

Студенти на робочих місцях базових підприємств

   

 

Конференція за результатами завершення виробничої практики


ПРО СТУПЕНЕВУ ПІДГОТОВКУ

Після закінчення коледжу, студенти можуть продовжити своє навчання в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. ак. В.Лазаряна (ДІІТ) на кафедрі «Автоматика, телемеханіка та зв'язок», Українській Державній Академії зв’язку, Харківській академії залізничного транспорту.

Згідно угоди про ступеневу підготовку «Коледж - ВУЗ», випускники коледжу, які успішно закінчили навчальний заклад, зараховуються до ВУЗу на 2 та 3 курс денного відділення (3 курс заочного відділення) і продовжують навчання для отримання кваліфікації інженер електрозв’язку.

 

  Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. ак. В.Лазаряна (ДІІТ) 


- НАШІ НАГОРОДИ –

ВІДЗНАКИ ВИКЛАДАЧІВ

    

ВІДЗНАКИ СТУДЕНТІВ

    

  


- НАШІ ВИПУСКНИКИ –

 

Тіхонов Василь Андрійович

Директор Дніпропетровського радіоприладобудівного коледжу

 

Бойко Віктор  Віталійович

Дніпропетровський транспортно - економічний коледж

Керівник навчальної практики

 

Чабан Євген

ПАТ «Укртелеком»

Інженер

 

Соляник Алла

ПАТ «Укртелеком»

Оператор звязку

 

Іванець Євген

ООО «Дніпрозвязокбуд»

Інженер

 

Вахтангішвілі Джемал

Міжнародний аеропрот «Дніпропетровськ»

Електромеханік звязку

 

 

Міленко Роман

ПАТ «Укртелеком»

Електромеханік звязку

 


- Наш дозвілля -

   

   

- Наша робота –